שרון לויט  טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה
                                                                                                                                                                     

                          


לקבלת טיפים ומאמרים חינם הצטרפו לרשימת התפוצה!
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 טיפול פסיכולוגי באינטרנט
טיפול פסיכולוגי באינטרנטטיפול פסיכולוגי באינורנט


בקליניקה של שרון לויט מתבצע גם טיפול פסיכולוגי באינטרנט, באמצעות תוכנת הסקייפ (Skype).


טיפול פסיכולוגי באינטרנט: למי הוא מיועד?


טיפול פסיכולוגי באינטרנט מיועד לאנשים שאינם יכולים להגיע פיזית לקליניקה: אנשים הסובלים מנכות פיזית, אנשים הגרים במקום רחוק מאוד מהקליניקה (אזור המרכז, הדרום או הצפון הרחוק) וכן ישראלים בחו"ל המעוניינים בטיפול פסיכולוגי באינטרנט, שיתבצע על ידי מטפל ישראלי בעברית.
כיום, יותר ויותר אנשים מעדיפים לקיים את הפגישות הטיפוליות בסביבה הביתית שלהם, הנוחה להם, וכן לחסוך זמן וכסף על נסיעות. אם הקליניקה רחוקה עבורך, או אם ההעדפה שלך היא לבצע את הטיפול בסביבה הביתית שלך, טיפול פסיכולוגי באינטרנט יכול להתאים לך מאוד.

כיצד מתבצע טיפול פסיכולוגי באינטרנט?


טיפול פסיכולוגי באינטרנט מתבצע בדרך כלל בימים ובשעות קבועות, כמו בטיפול רגיל. בטיפול פסיכולוגי באינטרנט, נפגשים באמצעות תכנת הסקייפ ,(Skype) שצריכה להיות מותקנת אצל המטופל. אפשרות נוספת היא להשתמש באפליקציה של גוגל, שנקראת Google Hangouts, ופועלת בדיוק כמו תוכנת הסקייפ. על המטופל לוודא שהתוכנה או האפליקציה עובדות, וכן המצלמה והמיקרופון תקינים. תוכנת הסקייפ, וכמוה גם האפליקציה של גוגל, ניתנות להפעלה גם דרך הטלפון הנייד, ולכן אין חובה להשתמש במחשב.
באמצעות התוכנה, ניתן לראות ולשמוע זה את זה בצורה טובה, ולמעשה לנהל את הטיפול בצורה רגילה. הפגישה מתנהלת מביתך (או מקום אחר שבו נוח לך לדבר), במקום שתצטרך להגיע לקליניקה. כמו בכל טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), תקבל "שיעורי בית", כלומר משימות לביצוע בין הפגישות. בטיפול פסיכולוגי באינטרנט, המסמכים שיש לקרוא ולמלא במהלך הטיפול נשלחים אליך דרך האינטרנט. כמו כן, תוכל לשלוח אליי את הדפים שמילאת, הכוללים את המשימות שביצעת בין הפגישות.


האם הטיפול הפסיכולוגי באינטרנט הוא יעיל כמו טיפול בקליניקה?

מחקרים שבוצעו בעשור האחרון על טיפול פסיכולוגי באינטרנט, מראים, שטיפול פסיכולוגי באינטרנט יעיל באותה המידה כמו טיפול שמבוצע בקליניקה. ממצאי מחקרים אלה למעשה תומכים בכך שאנשים רבים, ללא יכולת פיזית להגיע לקליניקה, יקבלו את הטיפול המתאים להם. כך, על ידי טיפול פסיכולוגי באינטרנט, אפשר להיפטר מהחרדות, הדכאון, אכילת היתר, האובססיות או הכעסים שלך, גם אם אין לך אפשרות להגיע פיזית לקליניקה עצמה.
במקרים מסוימים, טיפול פסיכולוגי באינטרנט אף מומלץ יותר מטיפול בקליניקה. זאת מאחר, שטיפול פסיכולוגי באינטרנט מאפשר לנו לבצע בזמן הפגישה סוגים של תרגול, שבדרך כלל ניתן לבצע רק בסביבה הביתית. למשל במקרים של אגרנות כפייתית, הטיפול הפסיכולוגי באינטרנט יכול לאפשר לי לראות את הבית שלך בזמן אמת, ולהנחות אותך צעד אחרי צעד כיצד להיפטר מערמות החפצים שהצטברו.איך מתחילים טיפול פסיכולוגי באינטרנט?

כל מה שצריך לעשות הוא ליצור איתי קשר, בטלפון או במייל, או באמצעות טופס "צור קשר" של האתר. כשנקבע פגישה, בהמשך, אצרף אותך לרשימת אנשי הקשר שלי בסקייפ (או ב- Google Hangouts), וכך נוכל להתקשר זה אל זה בשעה שנקבעה מראש, ולקיים את הפגישה.
טיפול פסיכולוגי באינטרנט
052-579-4957
 
לייבסיטי - בניית אתרים