שרון לויט  טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה
                                                                                                                                                                     

                          


לקבלת טיפים ומאמרים חינם הצטרפו לרשימת התפוצה!
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 טיפול בחרדה
  
 

טיפול בחרדה

טיפול בחרדההאם קיימת אצלך תחושה של חרדה או פחד שמופיעה לעיתים קרובות?
האם החרדה שלך מלווה בתחושות גופניות לא נעימות?
האם החרדה מופיעה במצבים שאינם באמת מסוכנים?
האם החרדה מפריעה לך בחיי היום יום?

אם כן, כדאי שתקרא את העמוד הזה עד סופו!מהי חרדה, ומי צריך טיפול בחרדה?

 
חרדה הינה, למעשה, רגש אנושי נפוץ ונורמלי, הידוע גם  בשם פחדמטרתה של החרדה היא להזהיר אותנו מפני סכנות מתקרבות, כדי שנדע לברוח מהן או להילחם בהן. אם החרדה מופיעה אצלך במצבים שאינם באמת מסוכנים, ומפריעה לתפקוד היומיומי, היא עשויה להפוך להפרעת חרדה ויש צורך להיעזר בטיפול בחרדה.
 

טיפול בחרדה: איך הוא יכול לעזור לי?הפרעות חרדה הן הסוג הנפוץ ביותר של בעיות נפשיות. הן ילדים והן מבוגרים רבים זקוקים לטיפול בחרדה. למעשה, מגוון רב של אוכלוסיות זקוקות לטיפול בחרדה, כולל אוכלוסיות בריאות ונורמטיביות. העובדה שקיים אצלך צורך בטיפול בחרדה, אינה אומרת שמשהו לא בסדר איתך ואינה מצביעה על הפרעה נפשית קשה.

כדי לדעת האם כדאי לך להיעזר בטיפול בחרדה, ניתן לענות על שאלון החרדה

טיפול בחרדה בגישה קוגניטיבית התנהגותית - CBT


טיפול בחרדה: חיים ללא תרופות

מטרתו של הטיפול בחרדה היא לעזור לך לחיות חיים מלאים ומאושרים, ללא שימוש בטיפול תרופתי כלל. בין אם הטיפול התרופתי מלווה אותך ברגע זה ובין אם חשבת לעצמך להיעזר בו על מנת להפחית את החרדה, טיפול בחרדה בגישה קוגניטיבית התנהגותית יעזור לך להשתחרר הן מהחרדות והן מהתרופות. במהלך הטיפול בחרדה עצמו, אין חובה להיעזר בתרופות כדי שהטיפול יצליח, ולפעמים הן אפילו מעכבות את התוצאה הסופית.

טיפול בחרדה: התקפי חרדה

האם הרגשת פעם חרדה כה עזה, עד כי נדמה לך שהשליטה חומקת מידיך? שיש אפשרות להתעלף, להשתגע או אפילו למות? חרדה כל כך חזקה, עד כי נדמה לך כי המוות קרוב? אם כן, ככל הנראה חווית התקף חרדה. ייתכן גם, כי זה לא היה ההתקף היחיד, וכי התקפי החרדה חוזרים ותוקפים אותך. באמצעות טיפול בחרדה בגישה קוגניטיבית התנהגותית, ניתן להעלים לחלוטין את התקפי החרדה הללו, ולצמיתות!

טיפול בחרדה: חרדה חברתית

האם דיבור בפני קהל מביך אותך? האם קשה לך להתחיל עם בחורות? האם קשה לך להיפתח בחברת אנשים חדשים, או להפגין אסרטיביות ולעמוד על שלך גם בחברת אנשים המוכרים לך היטב? טיפול בחרדה חברתית יכול לעזור לך מאוד. במסגרת טיפול בחרדה מסוג זה, תהיה לך אפשרות לצבור ביטחון עצמי ואסרטיביות, ולהתגבר על הפחד ממצבים חברתיים שונים, תוך זמן קצר.

טיפול בחרדה: הערכה עצמית ושיפור ביטחון עצמי

בנוסף לטיפול בחרדה ממצבים חברתיים, טיפול בחרדה בגישה קוגניטיבית התנהגותית יכול לעזור לך לשפר את הביטחון העצמי וההערכה העצמית שלך. הטיפול יעזור לך להיות אדם הבטוח בעצמו ומאמין בעצמו, ולא פחות חשוב- מעריך את עצמו.

טיפול בחרדה: חרדת בחינות

האם בחינות מפחידות אותך? האם יש לך תחושה של "שיתוק" בזמן בחינה או בלק אאוט? ייתכן גם, שקשה לך ללמוד לבחינה מרוב שהפחד מפניה משתק אותך. טיפול בחרדה המכוון ספציפית לחרדת בחינות הוא קצר מאוד, ממוקד ויכול לעזור לך לעבור את תקופת הבחינות בשלום ובציונים גבוהים יותר.

טיפול בחרדה: פוסט טראומה או PTSD

האם עברת אי פעם בחייך טראומה משמעותית, שהשפיעה על חייך לאחר מכן? טראומה יכולה לגרום לבעיות נפשיות רבות, כגון חרדות ודיכאון. פעמים רבות נגרמת הפרעה פוסט טראומתית, או PTSD. טיפול בחרדה בשיטה ייחודית המותאמת לפוסט טראומה יכול לגרום להשפעות הטראומה לחלוף לחלוטין, ותוצאות הטיפול בחרדה מהירות במיוחד אם פנית לטיפול מספר חודשים לאחר שהטראומה התרחשה.

טיפול בחרדה: פוביה וטיפול בפוביות

האם מעליות מפחידות אותך? או שאולי ג'וקים, נחשים, עכבישים ואפילו כלבים? אולי יש בך פחד ממקומות סגורים או מקומות גבוהים? כל הפחדים הממוקדים הללו נקראים "פוביות". פוביה הנה פחד ממצב או אובייקט מאוד ספציפי. טיפול בחרדה המכוון לפוביות הנו קצר מאוד, ממוקד בפוביה הספציפית ויכול לעזור לך להתמודד עם המצב המפחיד אותך ללא פחד!

טיפול בחרדה: הסבר וטיפ להתמודדות עם חרדות


טיפול בחרדה
052-679-4975
 
לייבסיטי - בניית אתרים