שרון לויט  טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה
                                                                                                                                                                     

                          


לקבלת טיפים ומאמרים חינם הצטרפו לרשימת התפוצה!
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 טיפול בחרדה
  
 

טיפול בחרדה

טיפול בחרדההאם קיימת אצלך תחושה של חרדה או פחד שמופיעה לעיתים קרובות?
האם החרדה שלך מלווה בתחושות גופניות לא נעימות?
האם החרדה מופיעה במצבים שאינם באמת מסוכנים?
האם החרדה מפריעה לך בחיי היום יום?
האם ניסית כבר לא מעט שיטות הרגעה שלא צלחו?

אם כן, כדאי שתקרא את העמוד הזה עד סופו!למה החרדה לא נעלמת?

אם אתה סובל מחרדה, ייתכן שכבר ניסית שיטות רבות להעלים את החרדה. ניסית לתרגל נשימות, להירגע באמצעים שונים. אולי אפילו ניסית כל מיני טיפולים שהציעו לך "פתרון קסם" להעלמת החרדה תוך זמן קצר. אולי זה עבד באופן חלקי, ואולי בכלל לא. מה שבטוח הוא, שהחרדה לא נעלמה לגמרי. היא עדיין מלווה אותך, ו"אורבת" לך בפינה כל הזמן. אתה לא מבין מדוע היא לא נעלמה, למרות כל הניסיונות שלך להרגיע אותה, לגרש אותה.
 
 

טיפול בחרדה: צפה בסרטון וגלה איך הוא יכול לעזור לךאז למה היא עדיין שם, למרות כל הניסיונות?

התשובה לכך היא פשוטה: הפתרון לחרדה הוא לא לנסות להירגע! חרדה פועלת בצורה פרדוקסלית: ככל שאנחנו מנסים לדחות אותה, להעלים אותה, להרגיע את עצמנו- כך היא גדלה ומתחזקת, תופסת יותר מקום ומאיימת עלינו יותר. מאידך, ככל שאנחנו דווקא לא מנסים להירגע, אלא לקבל אותה ואף להעצים אותה, היא הולכת ודועכת.

איך זה עובד בעצם? תחשוב שאתה תלמיד בבית הספר, וכל יום שבו אתה מגיע לבית הספר מקבל את פניך בריון מעצבן. הוא מקלל אותך, מציק לך, "יורד עליך" ולא עוזב אותך במנוחה. מה תהיה התגובה הטבעית שלך להצקות הללו? בדרך כלל עלבון, ניסיונות לברוח ולהסתתר, אולי ניסיון לצעוק עליו "עזוב אותי במנוחה!" או אפילו להחזיר לו באותו מטבע. הבעיה היא, שכל הניסיונות האלה אינם יעילים. הבריון המעצבן ימשיך להציק לך, ואפילו יגביר את ניסיונותיו לפגוע, מאחר שהוא נוכח לדעת שהניסיונות שלו מצליחים.

אולם, מה יקרה אם תגיב בצורה הפוכה מהאינסטינקט שלך? אם במקום לנסות לברוח מהבריון ולצעוק עליו "עזוב אותי!" תנסה לומר לו: "בוא הנה, אתה מוזמן להמשיך ולהציק לי, זה לא מפריע לי בכלל"? סביר להניח שהבריון יופתע, יתבלבל, ולאחר זמן קצר יילך לדרכו במחשבה ש"לא כיף להציק לילד כזה".

איך כל זה קשור לחרדה? חשוב לדעת, שהחרדה פועלת באותה צורה בדיוק! כשאנחנו מנסים לדחות אותה, לברוח ממנה, או להילחם בה בכל הכוח, זה רק מגביר אותה ונותן לה יתרון עלינו. מצד שני, כשאנחנו מקבלים אותה, ואפילו מפעילים אותה באופן מכוון לעיתים, היא "מבינה" שאנחנו לא פוחדים ממנה, ולכן אין בה טעם והיא לא נשארת איתנו.

כך בדיוק עובד הטיפול בחרדה. במהלך הטיפול, באמצעות טכניקות שונות, אנחנו לומדים לקבל את החרדה ולא לדחות אותה. לחיות עם הסימפטומים, ואפילו להעצים אותם, ולא לברוח מהם ולנסות להרגיע אותם בכוח. רק בצורה כזו, טיפול בחרדה יצליח להעלים את החרדה לחלוטין, כך שהיא "תבין" שאין לה מה לחפש פה יותר ולא תשוב לבקר אותך.


מה זו בעצם חרדה? מי צריך טיפול בחרדה?

חרדה הינה, למעשה, רגש אנושי נפוץ ונורמלי, הידוע גם  בשם פחדמטרתה של החרדה היא להזהיר אותנו מפני סכנות מתקרבות, כדי שנדע לברוח מהן או להילחם בהן. אם החרדה מופיעה אצלך במצבים שאינם באמת מסוכנים, ומפריעה לתפקוד היומיומי, היא עשויה להפוך להפרעת חרדה ויש צורך להיעזר בטיפול בחרדה.

הפרעות חרדה הן הסוג הנפוץ ביותר של בעיות נפשיות. הן ילדים והן מבוגרים רבים זקוקים לטיפול בחרדה. למעשה, מגוון רב של אוכלוסיות זקוקות לטיפול בחרדה, כולל אוכלוסיות בריאות ונורמטיביות. העובדה שקיים אצלך צורך בטיפול בחרדה, אינה אומרת שמשהו לא בסדר איתך ואינה מצביעה על הפרעה נפשית קשה.

כדי לדעת האם כדאי לך להיעזר בטיפול בחרדה, ניתן לענות על שאלון החרדה

טיפול בחרדה בגישה קוגניטיבית התנהגותית - CBT


טיפול בחרדה: חיים ללא תרופות

מטרתו של הטיפול בחרדה היא לעזור לך לחיות חיים מלאים ומאושרים, ללא שימוש בטיפול תרופתי כלל. בין אם הטיפול התרופתי מלווה אותך ברגע זה ובין אם חשבת לעצמך להיעזר בו על מנת להפחית את החרדה, טיפול בחרדה בגישה קוגניטיבית התנהגותית יעזור לך להשתחרר הן מהחרדות והן מהתרופות. במהלך הטיפול בחרדה עצמו, אין חובה להיעזר בתרופות כדי שהטיפול יצליח, ולפעמים הן אפילו מעכבות את התוצאה הסופית.

טיפול בחרדה: התקפי חרדה

האם הרגשת פעם חרדה כה עזה, עד כי נדמה לך שהשליטה חומקת מידיך? שיש אפשרות להתעלף, להשתגע או אפילו למות? חרדה כל כך חזקה, עד כי נדמה לך כי המוות קרוב? אם כן, ככל הנראה חווית התקף חרדה. ייתכן גם, כי זה לא היה ההתקף היחיד, וכי התקפי החרדה חוזרים ותוקפים אותך. באמצעות טיפול בחרדה בגישה קוגניטיבית התנהגותית, ניתן להעלים לחלוטין את התקפי החרדה הללו, ולצמיתות!

טיפול בחרדה: חרדה חברתית

האם דיבור בפני קהל מביך אותך? האם קשה לך להתחיל עם בחורות? האם קשה לך להיפתח בחברת אנשים חדשים, או להפגין אסרטיביות ולעמוד על שלך גם בחברת אנשים המוכרים לך היטב? טיפול בחרדה חברתית יכול לעזור לך מאוד. במסגרת טיפול בחרדה מסוג זה, תהיה לך אפשרות לצבור ביטחון עצמי ואסרטיביות, ולהתגבר על הפחד ממצבים חברתיים שונים, תוך זמן קצר.

טיפול בחרדה: הערכה עצמית ושיפור ביטחון עצמי

בנוסף לטיפול בחרדה ממצבים חברתיים, טיפול בחרדה בגישה קוגניטיבית התנהגותית יכול לעזור לך לשפר את הביטחון העצמי וההערכה העצמית שלך. הטיפול יעזור לך להיות אדם הבטוח בעצמו ומאמין בעצמו, ולא פחות חשוב- מעריך את עצמו.

טיפול בחרדה: חרדת בחינות

האם בחינות מפחידות אותך? האם יש לך תחושה של "שיתוק" בזמן בחינה או בלק אאוט? ייתכן גם, שקשה לך ללמוד לבחינה מרוב שהפחד מפניה משתק אותך. טיפול בחרדה המכוון ספציפית לחרדת בחינות הוא קצר מאוד, ממוקד ויכול לעזור לך לעבור את תקופת הבחינות בשלום ובציונים גבוהים יותר.

טיפול בחרדה: פוסט טראומה או PTSD

האם עברת אי פעם בחייך טראומה משמעותית, שהשפיעה על חייך לאחר מכן? טראומה יכולה לגרום לבעיות נפשיות רבות, כגון חרדות ודיכאון. פעמים רבות נגרמת הפרעה פוסט טראומתית, או PTSD. טיפול בחרדה בשיטה ייחודית המותאמת לפוסט טראומה יכול לגרום להשפעות הטראומה לחלוף לחלוטין, ותוצאות הטיפול בחרדה מהירות במיוחד אם פנית לטיפול מספר חודשים לאחר שהטראומה התרחשה.

טיפול בחרדה: פוביה וטיפול בפוביות

האם מעליות מפחידות אותך? או שאולי ג'וקים, נחשים, עכבישים ואפילו כלבים? אולי יש בך פחד ממקומות סגורים או מקומות גבוהים? כל הפחדים הממוקדים הללו נקראים "פוביות". פוביה הנה פחד ממצב או אובייקט מאוד ספציפי. טיפול בחרדה המכוון לפוביות הנו קצר מאוד, ממוקד בפוביה הספציפית ויכול לעזור לך להתמודד עם המצב המפחיד אותך ללא פחד!

טיפול בחרדה: הסבר וטיפ להתמודדות עם חרדות


טיפול בחרדה
052-679-4975
 
לייבסיטי - בניית אתרים